בניית פורטל

בניית פורטל היא הזדמנות מצוינת לקחת מגוון רחב של אתרים בתחום מקצועי או בנישה מסוימת ולאגד אותם תחת פורטל איכותי אחד שימשוך אליו גולשים רבים. הקמת פורטל היא תהליך מורכב וארוך, אך כזה אשר יכול להניב רווחים גדולים במקרים של הצלחה. במאמר זה אנחנו נספר לכם, גולשים אשר מעוניינים בנושא של בניית פורטל, מהם המאפיינים של פורטלים מצליחים.

מהם המאפיינים של פורטל מוצלח?

תוכן איכותי ומעניין – בראש ובראשונה, התפקיד של כל פורטל הוא להוות מעין שער עבור גולשים אשר מתעניינים בנישה או בתחום מקצועי מסוים. מכאן לקוח השם פורטל, שפירושו בעברית הוא שער. לכן הדבר החשוב ביותר שצריך להיות כלול כחלק מהתפקוד השוטף של פורטל מצליח, הוא היצע שוטף של תכנים איכותיים ומעניינים. מפני שמדובר על פורטל, אשר למעשה לוקח מידע רב מאתרים אחרים בתחום שבו הוא עוסק, לעתים קרובות חלק ניכר מן התכנים באתר מגיעים דווקא מאתרים חיצוניים שעוסקים בנושא הפורטל. יחד עם זאת, יש להקפיד על בקרת איכות בכל הנוגע לבחירת תוכן לאתר. בנוסף על כך, כמובן שכדאי להקדיש משאבי זמן ואנרגיה על כתיבת תכנים מקוריים לפורטל, על מנת שהגולשים ירגישו שהם מקבלים ערך מוסף על גלישתם בפורטל שלכם, אחרת הם יכולים פשוט לגלוש בכל האתרים האחרים בנפרד.

אינדקס אתרים מגוון – בנוסף על כך שפורטלים משמשים כשער כניסה עבור גולשים המתעניינים בנישה מסוימת, פורטל באינטרנט נושא בתפקיד חשוב נוסף והוא להוות אינדקס אתרים מקיף בתחום שבו עוסק הפורטל. מדובר על שירות חשוב עבור הגולשים באתר, מפני שבדרך זו אתם מעניקים להם את ההזדמנות לגשת דרך האתר שלכם לכל האתרים האיכותיים והמקצועיים ביותר בתחום או בנישה המהווים בסיס לפורטל שלכם. אינדקס היא גם שיטה מצוינת של קידום אתרים באינטרנט, וכך אתם יכולים להגביר את תנועת הגולשים לאתר שלכם.

מבזקים חמים ועדכניים – מפני שפורטל משמש שער כניסה עבור גולשים שמתעניינים בתחום מקצועי מסוים, או אולי בתחביב ייחודי כלשהו, חובה על כל פורטל מצליח להביא בפני הגולשים באתר שלו את כל החדשות והעדכונים החדישים ביותר מכל המקורות החשובים ברחבי רשת האינטרנט. כדי לתת לגולשים באתר פורטל ערך מוסף אמיתי, מומלץ לבנות פורטל אשר בדף הראשי שלו מופיע מבזק חדשות שתמיד מתעדכן ממקורות חיצוניים. אפשר לקחת מידע מאתרים אחרים בנושא, מהפורום של הפורטל, מתגובות הגולשים באתר וכדומה.

מעורבות מצד הגולשים – כפי שצוין קודם לכן, פורטל חייב להעניק לגולשים שירות שהוא הרבה מעבר לשירות שנותן אתר שבסך הכול מאגד בתוכו עוד אתרים אחרים ומהווה אינדקס אתרים. אז כן, פורטל יותר נוח לגלישה לעומת גלישה במספר אתרים במקביל, אך פורטל איכותי ומקצועי צריך לספק הרבה יותר מאשר נוחות לגולש באתר ותו לא. אפשרות אחת לתת לגולשים ערך נוסף, ולהגביר את המעורבות שלהם בתהליך של פיתוח פורטל איכותי באמת, היא לתת להם להשתתף בפעולות שונות של ניהול האתר. למשל, גולשים יכולים לכתוב מאמרים ולהעלות אותם, לכתוב הודעות בפורומים ולנהל דיונים עם משתתפים אחרים ואפילו לפתוח בלוג בתוך הפורטל (מה שימשוך תנועה נוספת לאתר שלכם). אפשרות נוספת שמומלץ לכלול כחלק מהממשק של כל פורטל היא שיתוף ברשתות החברתיות המובילות, כמו פייסבוק, טוויטר, לינקדאין וכיוצא באלה.